HAMSTER FORUMU
Burnunda Yara VAR - Yazdırılabilir Sürüm

+- HAMSTER FORUMU (http://www.hamster.gen.tr/forum)
+-- Forum: HAMSTER SAĞLIK, BAKIM ve ÜRÜNLER (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: HAMSTER BESLENMESİ VE BAKIMI (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu: Burnunda Yara VAR (/showthread.php?tid=3738)

Burnunda Yara VAR - alee93 - 12-08-2011 01:29 AM

Ya bizim ufaklık hergün sabahlara kadar kafesin tellerini kemiriyo ve burnu tellerin arasına giriyo.. Böyle sürekli yapa yapa ordaki tüyleri döküldü tahriş oldu ve yara olmaya başladı.. Yapcak bişeyim var mı yaa yardım edin lütfen.. Bide Koşturup koşturup bi koşeye gidip hareketsiz bi şekilde dakikalarca bekliyo, gözleri açık bi şekilde...

RE: Burnunda Yara VAR - SymaGneri - 12-08-2011 11:48 AM

Benim oğluşumda kafesin tellerini kemirip burnunu tellerinin arasına sıkıştırıyor. Onun için endişeleniyorum ama daha o kısımdaki tüylerde dökülme olmadı..

RE: Burnunda Yara VAR - spaceGirL - 12-08-2011 01:42 PM

resim gönderirseniz size daha net bilgi verebiliriz.

RE: Burnunda Yara VAR - Majee - 12-08-2011 05:04 PM

Hmmm...Sanırım dişlerle ilgili bir sıkıntısı var..kemirmesi için bütün bir ceviz koyun kafesine dişlerini törpülüyor demirlerde.Yada çok sıkılıyor kafeste gece saat 10-11 buçuk arası bırakın koşuştursun yorulsun.Durum halolucaktır diye umuyorum..(:

RE: Burnunda Yara VAR - alee93 - 12-08-2011 05:54 PM

sadece kafesin kapısının olduğu yeri kemiriyor dışarı çıkmak istediğine eminim, ama annem kızıyor dışarı çıkartmama evi pisletiyor diye.. Geçen odamda gezdirirken gardrobun altına girdi 1 saat uğraştım çıkartmak için :(

RE: Burnunda Yara VAR - Majee - 12-08-2011 10:33 PM

eğer hamster besliyorsanız belli şeylere katlanmalısınız yani yatağınızda gezebilir mesela hem bi yerlere girme giib bir durumuda olmaz.Bir örtü serin o örtü hamstırınızın olsun onu kullanın gezdirirken yatağa serin.Sonuçta hamsterlar kafese kapatılacak türden süs hayvanları değil..:D

RE: Burnunda Yara VAR - dolunaayyy - 12-08-2011 10:57 PM

evet hamsterınız sıkılıyordur kafeste..aslında alıştırabilirdiniz hamsterı dışarda gezmesi için..gezer gezer gelirdi ki ayrıca mümkün olduğunca kirletmiyorlar dışarda gezerken ortalığı..benim dolunayım saatlerce geziyor salonda vitrinin altına gidiyor sonra kendi geliyor bizimle oynuyor etrafımzda dolanıyor çok sıkılırsa kendi gidiyor kafesine yukarı kata çıkıyor..minik minik merdivenleri çıkıyor çok tatlı :DD

RE: Burnunda Yara VAR - icazet - 14-08-2011 12:37 PM

arkadaşım elbetteki o sevimli minik dostumuzda bir can taşıyor öyle degilmi.oda koşup zıplamak ister dogal hayatta hep özgür oldukları için kafesde durmaktan belirli süre sonrasında dogal olarak sıkılıyor tabi ben karlitim kapısının tellerini kemirince dayanamıyorum ve SADECE KENDİ ODAMDA dolaşmasına izin veriyorum ayrıca kısa süre sonra gidebilecegi yerleri zaten anlarsınız sesleriyle olsun vs..nedense dolaşma esnasında her zaman gittigi yer kanepenin altı oluyor (haa bu arada avurtlarımız doluyken gidiyor kendi haline oynuyor/bişeylerle ugraşıyor,bişeyler yapıyor) //(beni gece neden korkuttukları belli oldu Heart ) bir süre sonra 1saat enfazla 1buçuk saat diyelim sesi kesiliyor ee yoruluyor tabi bi kaldırıyorum kanepeyi aa uyuyor düşünebiliyormusunuzz...sizde odanızda deneyebilirsiniz elbetteki odanızda kanepe vb yatak filan vardır atın içine arkdanıza yaslanın.... Heart ....(yazdıklarım sadece tavsiye amaclıdır illaki sizin ufaklıktada olacak diye bi kaide yoktur ama denemekten zarar gelmez herhalde)

RE: Burnunda Yara VAR - alee93 - 16-08-2011 04:41 PM

herkese teşekkürler :) ya gezdiriyorum tabi ama yeterli olmuyo mesela sadece balkonda masanın üzerine gazete serip öyle gezdirme iznim var... odama çıkarınca annem felaket kızıyor ama sorun olmayacağını anlarsa bişey demez sanırım.. Bide dışarı çıkınca beni tanımıyor ki resmen benden kaçıyor, hiç olmadığı kadar hızlanıyo kaçıyo hemen :) güvenip bırakamam ki ben kendi haline :)

RE: Burnunda Yara VAR - icazet - 16-08-2011 05:16 PM

hmm gözetim altında azar azar alıştırarak annenizden gizli olarak gezdirin inanın herşey yoluna girecekir

RE: Burnunda Yara VAR - dolunaayyy - 16-08-2011 08:39 PM

hayır o sizi tanımadığından değil özgür olduğunu anladığından koşturur..koşar bütün odayı kenardan kenardan dolanır kendine bir koltuk ya da vitrin falan bulur orada oynar saklanır kemirir :DD...icazetin de dediği gibi genelde keseleri doluyken gider kocaman gider küçücük gelir..orayı kendine depo yeri yapar ve unutmaz..hep aynı yere gider..sonra onları güven altına alınca çıkar kokunuzu alır ve size gelir..bilmiyorum ben böyle yaptım dolunayı çok gezdirirdim salonda oynardık ama bırakmazdım sonra bir kere bıraktım gitti gezdi bir baktım geliyor minik minik beni kemiriyor :DD öyle alıştı..artık salonun kapısını bile dişleriyle açabiliyor bazen bir bakıyorum yok ya mutfağa gidiyor ya yukarı öyle geziyor işte :DDD

RE: Burnunda Yara VAR - pierrot - 17-08-2011 09:17 AM

Size biraz tavsiyede bulunmak istiyorum. Hamsterınız akşam uyanır uyanmaz elinize almayın. Bırakın 1-2 saat enerjisini kafeste atsın. Herkes benim İrmik'i biliyordur, yörüngeli halini falan :)

İşte siz de belirlediğiniz bir yerde mümkünse daha az delikli bir yere hamsterınızı oynamak için bırakın. 1 saat takılsın. Benim ki artık o kadar cılkını çıkarıyor ki dışarda dinlenmeye başladı :)

Tabii bunlar gizli olacaksa ışıklar kapalı olmalı. Hatta o odada uyuyor numarası yapabilirsiniz. Küçücük bir fenerle küçücük hamsterınızı göz hapsine alırsınız. Ve daha az telleri kemirir. Ayrıca veterinerlik bir şeyi yok İrmik de kaç kere yaptı ağzının kenarlarını tahriş etti. 4 gün sonra tamamen geçiyor. Ama karar sizin bir merhem vb. şey verebilir, daha iyi olur...

RE: Burnunda Yara VAR - alee93 - 23-08-2011 11:15 PM

:) teşekkürler herkese odamda zaten delik fln bişey yok, dolapların altına giremiyo duvara iyice yaklaştırdım, yatağımın altıda boş zaten her yerde geziyor girip saklanacağı biyer yok :)