>> HAMSTER.GEN.TR FORUM ANA SAYFAYA GİTMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ <<

Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu Gönder  Cevapla 
18-04-2011, 10:46 AM
Seviye: 12
Aktiflik: 44 / 294
Enerji: 63 / 2937
Seviye Deneyimi: 79
Hamster Tasması

Arkadaşlar Ben hamsterlarımın ufacık kafeste ömürlerini tüketmesini istemiyorum. Bu durum beni çok üzüyor..

Bazı videolarda görüyorum hamstera tasma takıp gezdiriyorlar..

Yaz geliyor evimizin bahçesi hamsterların doğal ortamları gibidir. Acaba arada sırada gözetimim altında tasma takıp onları bahçeye salsam onlara zarar vermiş olur muyum? Bu durum onları rahatsız eder mi?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2011, 11:34 AM
Seviye: 25
Aktiflik: 405 / 624
Enerji: 279 / 6443
Seviye Deneyimi: 96
RE: Hamster Tasması
Tasma takmadan gözetim altında tutsanız? Onlar köpek ya da kedi değil sonuçta. Hamsterlar daha meraklı hayvanlardır diğerlerine göre :) Dilediğince koşup eğlenmek ister, ama tasma buna ne kadar izin verir bilemem.

Gözetim olursa başına bir şey gelme olasılığıda aza iner :)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2011, 12:18 PM
Aktiflik: 43 / 289
Enerji: 61 / 2922
Seviye Deneyimi: 58
Kafeste doğup büyümüş bir hayvan için bahçenin doğal ortam sayılabileceğini düşünmüyorum. Küçük bir hayvan olduğu için de onu tehlikelerden korumanız çok zor. O yüzden günlük ev gezintileriyle hareket ihtiyacını karşılamanız daha doğru.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2011, 01:57 PM
Aktiflik: 44 / 294
Enerji: 63 / 2937
Seviye Deneyimi: 79
pierrot: bahçede kaybolması çok kolay tasmanın ipi çok uzun olucak istediği yere gidebilicek zaten maksat bi deliğe girerse çıkarabileyim :)

purusha: Buna en iyi insanı örnek alalım.. Annesinin işlediği bir suç yüzünden hapisanede doğup büyüyen bir çocuk gökyüzünün maviliğinden başka hiç birşey bilmez. Ona o kadar güzel gelirki o mavilik içine dalar her gün her saat dışarının neye benzediğini düşünmeden alamaz kendisini. Hep dışarı çıkacağı zamanı bekler. Çünkü insanlar özgürlüğe düşkün canlılardır... Hamsterların bizden ne farkı var ?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2011, 02:41 PM
Aktiflik: 43 / 289
Enerji: 61 / 2922
Seviye Deneyimi: 58
Onların bizden şu farkı var onlar sokakta tamamen savunmasızlar. Ayrıca kış aylarında onu dışarıya çıkaramayacaksın yaz aylarında ona bu zevki tattırıp ardından onu tekrar hapsetmek daha kötü değil mi?
Biz insanlar hep hatayı burada yapıyoruz hayvanların da bizim hissettiğimiz şeyleri hissettiklerini düşünüyoruz. Hayvanlar belli bölgeleri ev olarak kabul ederler ve o evin dışında aslında ne yapacaklarını pek bilemezler ve çevreyi tanımaya uğraşırlar ve bu sırada herhangi bir tehlikeyi farkedemeyip zarar görebilirler.
Eğer kafeste ona eziyet ettiğini düşünüyorsan onu besleme zaten. Eğer hapsedip besliyorsan da onun için neyin iyi olacağını iyi düşün. Bu kendi iç güdüleri için bir kerecik doğum yapsın sonra kısırlaştırayım hayvanımı diyen bir insanın düşünceleri. Peki o hayvancık o hisleri bir kez yaşayıp bir daha yaşayamayınca daha mı mutlu olacak?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2011, 02:52 PM
Seviye: 13
Aktiflik: 48 / 305
Enerji: 67 / 2997
Seviye Deneyimi: 21
(18-04-2011 01:57 PM)Crap ile Rubby Yazılan:  pierrot: bahçede kaybolması çok kolay tasmanın ipi çok uzun olucak istediği yere gidebilicek zaten maksat bi deliğe girerse çıkarabileyim :)

purusha: Buna en iyi insanı örnek alalım.. Annesinin işlediği bir suç yüzünden hapisanede doğup büyüyen bir çocuk gökyüzünün maviliğinden başka hiç birşey bilmez. Ona o kadar güzel gelirki o mavilik içine dalar her gün her saat dışarının neye benzediğini düşünmeden alamaz kendisini. Hep dışarı çıkacağı zamanı bekler. Çünkü insanlar özgürlüğe düşkün canlılardır... Hamsterların bizden ne farkı var ?

Dışarının güzelliklerini gördüğün için bu felsefeyi yapabiliyorsun.. Hamsterlar ile farkımız onların bunu dahi bilememesi...

İnsanların henüz keşfetmediği bir buluşa aşık olmasından bahsediyorsun sen...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Konu Gönder  Cevapla 

Forum Atla:

Hamster, © 2002-2014 evcil hayvanlar | dedektiflik | izmir dedektiflik |
Hamster.Gen.Tr